logo

Vatandaşlık Danışmanlığı

Vatandaşlık Danışmanlığı

Vatandaşlık Danışmanlığı

Vatandaşlık


Vatandaşlık hizmeti yabancı müşterilerimizin oturum izni, çalışma izni alma süreci ile ilgili danışmanlık verilmesidir. Firmamız tarafından sunulan hizmetlerden bir olan vatandaşlık hizmetinde önem verdiğimiz ilk husus, güvenlik ve güvenilirliktir.  


Oturma izni İl Göç İdaresi’ne başvurularak alınır. Hukuki belge özelliği taşır ve alan kişinin kaç gün süreyle Türkiye’de kalacağını belirtir. Vize süresi biten yabancı uyruklu kişiler için oturma izni almak zorunlu olur. 


Vatandaşlık almak ise yabancı uyruklu kişilerin ayrıca Türk vatandaşı olması ve sınırsız oturma izni kazanmasıdır. Ülkemizden vatandaşlık almanın bir yolu yeni çıkan kanuna göre 400 bin dolar ve üzerinde gayrimenkul satın almaktır. Bu miktarın üzerinde ev satın alanlar hem kendisi hem de ailesi için vatandaşlık almak için hak kazanır.


Başvuru İl Nüfus Müdürlükleri’ne gerçekleştirilir. Başvurunun incelenmesi sonrası da kabul edilir. Bir kişinin Türkiye vatandaşı olabilmesi için 18 yaşını geçmiş olması gerekir. Kişinin sağlıklı ve ayırt etme gücünün yerinde olması gerekir. Başvuru sürecinin öncesinde 5 yıl süresi içinde Türkiye’de yasal olarak yaşamalıdır.


Eğer turistik amaçlı kısa dönemlerde bulunulduysa bu başvurularda dikkate alınmamaktadır. Türkiye’ye yerleşerek burada yaşamak istediğini davranışları ile belli etmelidir. Örneğin Türkiye’de gayrimenkul satın almak en avantajlı yollardan biridir. Bir iş yeri açarak Türk vatandaşlarına çalışma imkanı yaratmak da oldukça avantajlı seçeneklerden biridir. 


Başvuru yapmak isteyen kişilerin diğer insanları tehdit edecek bir hastalığının olmaması gerekir. Vatandaşlık almak için kişinin ahlakının iyi olması ve görgü kurallarına uyan biri olması gerekir. Vatandaşlığını almak istediğini ülkenin dilini kendini anlatabilecek ve başkalarını anlayabilecek ölçüde iyi bilmesi gerekir. Milli güvenliğe ve kamu güvenliğine tehdit oluşturmamalıdır. Gelir düzeyi Türkiye’de kalabilmek için uygun seviyeye sahip olmalıdır.


Tüm detayları inceleyerek, Troy Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı garantisi ile  başlattığımız vatandaşlık alma süreçleri yüksek oranda başarı ile sonuçlanmaktadır. Kişilerin isteklerine ve gitmek istedikleri ülkelerin kurallarına bağlı olarak eksiksiz bir biçimde hazırladığımız başvuru dosyaları, sürecin sağlıklı bir biçimde ilerlemesinde etkili olmaktadır. 


Vatandaşlık Başvurusu


Yabancı uyruklu bir kişi Türkiye vatandaşı olmak istiyorsa bazı şartlara uymalı ve başvuru süresince gerekli olan belgeleri eksiksiz şekilde toplamalıdır. Gerekli belgelerin ne olduğu ve toplanma işlemi için danışmanlık hizmeti aldığınızda başvuru süresini kaçırmak ya da eksik belge olması gibi problemleri ortadan kaldırmış olursunuz.


Başvuru süresince en ufak bir yanlış işlemde başvurunuz kabul edilmeyeceğinden oldukça önemli bir süreçtir. Vatandaşlık almak için danışmanlık aldığınızda süreç yasalara uygun ve stressiz bir şekilde devam eder. Yatırım yoluyla vatandaşlığı kazanmak her zaman kişilerin başvurduğu bir yöntemdir.


Müşterinin sahip olduğu sermaye miktarına göre kendisi için en doğru olan gayrimenkul seçenekleri toplanarak bir portföy oluşturulur. Bu yatırım sepetine göre müşterinin bütçesini minimum tutarak kazanç elde etmesi hedeflenir. Gayrimenkul satın alınacağı zaman bölgenin doğru olması önemli konulardan biridir. Türkiye’yi iyi bilmeyen bir kişi bu konuda doğru karar vermekte zorlanacağından alanında uzman olan kişilerden danışmanlık almak faydalı bir kazançtır.


Gayrimenkul araçları müşterinin isteklerine ve beklentilerine uygun şekilde seçilir. Vatandaşlık işlemleri yatırım yapan kişiler için daha hızlı ve sorunsuz ilerler. Daha sonra yatırımdan kazanç elde etmek için de doğru gayrimenkulü seçmiş olmak gerekir. Firmamız, gayrimenkul alarak vatandaşlık almak konusunda da pek çok başarılı dosya hazırlamış danışmanlık firmalarından biridir.


Türkiye vatandaşlığı kazanmak isteyen kişiler için birçok farklı yol vardır fakat en garanti ve kazançlı yol gayrimenkul yatırımı yapmaktır. Kamu düzenini ve milli güvenliği tehdit edecek bir unsur barındırmayan kişiler yatırım yolu ile vatandaşlığa başvuru gerçekleştirebilirler. Bir kişi en az olarak 500.000 dolar değerinde bir yatırım getirirse vatandaşlığı almaya hak kazanır. Aynı şekilde eğer bir kişi taşınmaz mal satın aldıktan sonra 3 sene süreyle satmama şartıyla vatandaşlığa sahip olmak adına gerekli yerlere başvuru işlemi gerçekleştirebilir. Şartlar sürekli olarak güncellenmektedir. Bu nedenle güncel verileri takip eden Troy Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı firmamızdan vatandaşlık alımlarına ilişkin destek almak en doğru alternatiflerden biri olacaktır. 


Vatandaşlık Aşamaları


Profesyonel bir danışmanlık şirketi size vatandaşlık almak adına en doğru yolu göstererek hem isteğinize ulaşmanızı hem de bu işten kazanç elde etmenizi sağlar. Türkiye’de yatırım gerçekleştiren yabancı uyruklu kişilerin vatandaşlığı almasına olanak sağlanır.


Bir kişi Türkiye’deki bankalara 3 sene boyunca çekmemek şartıyla en az 500.000 dolar yatırırsa vatandaşlığa başvurma hakkına sahip olur. En az 500.000 dolar değerinde gayrimenkul yatırım fonu katılma payını satın alma şartıyla başvuru işlemi yapılabilir. Yatırımcılar için oldukça avantajlı şartlar sunulur ve başvuru işlemleri sorunsuz devam eder.


Türkiye’de bir iş yeri açarak en az 50 kişiye istihdam sağlayan bir kişi vatandaşlık başvuru yapabilir. Burada anahtar kelime yatırım ve gayrimenkuldür. Sürecin sorunsuz devam etmesi için yasal kanunları ve kuralları en iyi derecede bilen uzman bir danışmanla çalışmak gerekir. 


Yatırım gerçekleştirerek Türk vatandaşlığı kazanma günümüzde birçok insanın başvurduğu bir yöntemdir. Ülkemizde gayrimenkul sektörü oldukça fazla gelişmiş olduğu için büyük bir istihdama sahiptir. Danışmanlık sayesinde müşterinin beklentileri analiz edilerek en risksiz gayrimenkul araçları seçenekleri kendisine Firmamız garantisi ile sunulur.


Satın alma işlemlerinden sonra vatandaşlığa başvuru aşamasında gereken belgeler ve süreç ile ilgili de danışmanlık hizmeti verilir. Belgelerin tamamlanması ve işlemlerin takibi de alanında eğitimli uzman kadro tarafından yapılır. Ülkemizde her sene onlarca sermaye sahibi yatırımlarını gayrimenkul üzerinden değerlendirerek fırsat sağlar. Siz de tüm vatandaşlık işlemleriniz için Troy ile irtibata geçebilir, sizin için hazırladığımız tekliflerimizi değerlendirebilirsiniz